Eco Wood – historia pewnej świecy

Producent świec zapachowych

Czy znasz to uczucie, gdy bardzo czegoś pragniesz i możesz zrobić wszystko, by zrealizować swoje marzenie? Jesteś w stanie szukać do upadłego, bo wiesz, że to, co chcesz stworzyć, będzie dobre?

Tak właśnie wyglądała nasza droga do stworzenia serii ECO WOOD.

Czym się inspirowaliśmy? Naturą, pragmatyzmem, ciekawym designem, ekologią, bezpieczeństwem i wygodą, użytkowania. Najpierw powstała idea, której trzeba było nadać formę. Potem przystąpiliśmy do działań.

W pierwszej kolejności zdecydowaliśmy o surowcu. Wybraliśmy wosk sojowy ze względu na jego drogocenne właściwości i najlepsze uwalnianie zapachu.

 

Wosk sojowy nie zawiera pestycydów i nie jest modyfikowany genetycznie (akredytacje laboratoryjne). Spala się 3x dłużej niż parafina, nie kopci, wydziela jedynie śladowe ilości dwutlenku węgla. Jest bezpieczny w stosowaniu nawet w pobliżu zwierząt, dzieci, kobiet w ciąży i alergików.

 

Choć możesz spotkać barwiony wosk sojowy, nasze świece Eco Wood pozostawiliśmy w naturalnej, organicznej formie. Wosk sojowy ma jasną, mleczną barwę, która wyjątkowo nam się podoba. Po zastygnięciu tworzy idealnie gładką powierzchnię, nadając świecy szlachetnego charakteru.

Candles, candle, świece świeczki, swiece, swieczki

Decydując się na drewniane pokrywki w serii Eco Wood, postawiliśmy na naturalny design i wygodę użytkowania! Zależało nam na wszechstronności zastosowań. Drewniana pokrywa, która szczelnie chroni świecę przed utlenianiem, posłuży Ci także jako podstawka.

 

Pokrywki są wykonane z bukowego drewna, następnie olejowoskowane. Dlaczego nie lakier?  Spróbuj postawić ciężkie szkło na lakierowanej powierzchni… Wystarczy chwila nieuwagi, a ześlizgnie się momentalnie! Podobno  szkło tłucze się na szczęście. My jednak wolimy świece w całości. Dlatego bez wahania możesz używać pokrywki Eco Wood jako podstawki pod świecę bądź filiżankę.

 

Metoda olejowoskowania pozwala zachować piękną, naturalną strukturę drewna i rysunek słojów. Biorąc pokrywkę do ręki czujesz, że masz do czynienia z czystym drewnem, nie sklejką, pokrytą warstwą lakieru.

Uwielbiamy bawić się zapachami i testować nowe kompozycje. W tym jednak przypadku postawiliśmy na prostotę i klasykę, inspirowaną naturą.

 

 

Wybraliśmy 10 zapachów z różnych rodzin zapachowych. Znajdziesz wśród nich słodką wanilię, soczystą pomarańczę, wygrzane w słońcu czarne porzeczki, tajemniczy wetiwer, orientalne drzewo sandałowe oraz pełną elegancji dziką orchideę.

 

 

Nie mogliśmy zapomnieć o formie Eco Wood. Czy umiesz sobie wyobrazić szlachetniejszą postać świecy niż szkło? Wybraliśmy dla Ciebie cztery różne rozmiary. Od maleńkiego (rodzaj samplera), który zawiera 65g wosku,po olbrzyma z ponad pół kilogramową zawartością pachnącego surowca.
Szkło pochodzi z jednej z polskich hut, więc nie znajdziesz na nim napisu „made in China”. Zależy nam, aby szkło było naprawdę najwyższej jakości i spełniało wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Po zużyciu świecy możesz zmyć resztki wosku ciepłą wodą z płynem do naczyń i zostawić w kuchni. Przyda się jako klasyczna szklanka, schowek na przyprawy albo inne skarby.

 

 

 

Seria świec Eco Wood to połączenie korzyści, ekologii i skrupulatności.

Zaufaj nam. Wiemy, jak stworzyć dobre świece!

 

Kontakt


[recaptcha]

Senses Hill producent świec

ul. Żmigrodzka 41/49
60-171 Poznań
POLSKA

BIURO POLSKA
+48 509 600 577

INTERNATIONAL OFFICE
+48 121 602 38 73