Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

  Eco Wood – historia pewnej świecy

Czy znasz to uczucie, gdy bardzo czegoś pragniesz i wiesz, że możesz zrobić wszystko, by zrealizować swoje marzenie? Jesteś w stanie szukać do upadłego, bo wiesz, że to, co chcesz stworzyć, będzie dobre?

 

Tak właśnie wyglądała nasza droga do stworzenia serii ECO WOOD.

 

Czym się inspirowaliśmy? Naturą, pragmatyzmem, niepowtarzalnym designem, ekologią, bezpieczeństwem i wygodą użytkowania. 

Najpierw powstała idea, której trzeba było nadać formę. Potem przystąpiliśmy do działań.

W pierwszej kolejności zdecydowaliśmy o surowcu. Wybraliśmy wosk sojowy ze względu na jego drogocenne właściwości i najlepsze predyspozycje do  uwalnianie zapachu.

 

Wosk sojowy nie zawiera pestycydów i nie jest modyfikowany genetycznie (akredytacje laboratoryjne). Spala się 3x dłużej niż parafina, nie kopci, wydziela jedynie śladowe ilości dwutlenku węgla. Jest bezpieczny w stosowaniu nawet w pobliżu zwierząt, dzieci, kobiet w ciąży i alergików.

 

Choć możesz spotkać barwiony wosk sojowy, nasze świece Eco Wood pozostawiliśmy w naturalnej, organicznej formie. Wosk sojowy ma jasną, mleczną barwę, która wyjątkowo nam się podoba. Po zastygnięciu tworzy idealnie gładką powierzchnię, nadając świecy szlachetnego charakteru.

Decydując się na drewniane pokrywki* w serii Eco Wood, postawiliśmy na naturalny design i wygodę użytkowania! Zależało nam na wszechstronności zastosowań. Drewniana pokrywa, która chroni świecę przed utlenianiem, posłuży Ci także jako podstawka. W naszych realizacjach odchodzimy od stosowania uszczelek – stawiamy na ekologię i piękno czystego drewna.

 

Pokrywki są wykonane z bukowego drewna, które jest surowe, nie lakierowane. Dlaczego nie lakier?  Spróbuj postawić ciężkie szkło na lakierowanej powierzchni… Wystarczy chwila nieuwagi, a ześlizgnie się momentalnie! Podobno  szkło tłucze się na szczęście. My jednak wolimy świece w całości. Dlatego bez wahania możesz używać pokrywki Eco Wood jako podstawki pod świecę bądź filiżankę.

 

Pokrywka z litego buku zachwyca piękną, naturalną strukturą drewna i rysunkiem  słojów. Biorąc pokrywkę do ręki czujesz, że masz do czynienia z czystym drewnem, nie sklejką, pokrytą warstwą lakieru.

 

Nasze drewniane pokrywki są wykonywane w jednej z wielkopolskich stolarni przez zaprzyjaźnionego stolarza. Każda pokrywka jest niepowtarzalna, ponieważ to natura decyduje o tym jak układają się słoje.

 

Uwielbiamy bawić się zapachami i testować nowe kompozycje. W tym jednak przypadku postawiliśmy na prostotę i klasykę, inspirowaną naturą.

 

W serii podstawowej wybraliśmy 10 zapachów z różnych rodzin zapachowych. Znajdziesz wśród nich słodką wanilię, soczystą pomarańczę, wygrzane w słońcu czarne porzeczki, tajemniczy wetiwer, orientalne drzewo sandałowe oraz pełną elegancji dziką orchideę.

 

Kolejne serie tematyczne ECO WOD nawiązują zapachem i stylistyką do okazji, na którą zostały stworzone.

Nie mogliśmy zapomnieć o formie serii Eco Wood. Czy umiesz sobie wyobrazić szlachetniejszą postać świecy niż szkło? Wybraliśmy dla Ciebie cztery różne rozmiary. Od maleńkiego (rodzaj samplera), który zawiera 65g wosku, po olbrzyma z ponad pół kilogramową zawartością pachnącego surowca.
Szkło pochodzi z jednej z polskich hut, więc nie znajdziesz na nim napisu „made in China”. Zależy nam, aby szkło było naprawdę najwyższej jakości i spełniało wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Po zużyciu świecy możesz zmyć resztki wosku ciepłą wodą z płynem do naczyń i zostawić w kuchni. Przyda się jako klasyczna szklanka, schowek na przyprawy albo inne skarby.

 

 

Seria świec Eco Wood to połączenie korzyści, ekologii i skrupulatności.

Zaufaj nam. Wiemy, jak stworzyć dobre świece!

 

 

 

*UWAGA!! Projekt pokrywek serii ECO WOOD jest wyłącznie naszego autorstwa i należy do firmy SENSES HILL (ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych).  Jakiekolwiek  próby podrabiania i kopiowania oraz nieuczciwe zawłaszczanie będą zgłaszane odpowiednim organom prawnym.