Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Wasze pytania

Sojowe i ekologiczne świece zapachowe

1) Jakie korzyści płyną z użytkowania świecy Senses Hill w porównaniu z klasycznymi świecami parafinowymi?
   • Nasze świece wykonane są z naturalnych wosków roślinnych: sojowego, palmowego, rzepakowego oraz wosku pszczelego. Woski posiadają certyfikaty i protokoły testowania. Są czyste, nie zawierają niebezpiecznych substancji. W związku z czym są nietoksyczne, mogą być palone w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci bądź zwierzęta.
   • Knoty, których używamy do produkcji świec są wykonane z naturalnej bawełny oraz drewna modrzewiowego. Obydwa impregnowane wyłącznie naturalnym woskiem.
   • Nasze świece wytwarzają znikomą ilość dwutlenku węgla, nie kapią podczas spalania.
   • Są ekologiczne, biodegradowalne.
Co złego jest w parafinie? Chyba powinna wystarczyć informacja, że parafina jest produkowana z ropy naftowej, a przebywanie w pomieszczeniu, gdzie palą się parafinowe świece, można porównać do biernego palenia…

2) Jak długo palą się świece sojowe w porównaniu z parafinowymi?
Porównując świecę sojową i parafinową takiej samej wielkości i gramatury, świeca sojowa potrafi palić się nawet 3 razy dłużej, w porównaniu z tą wykonaną z parafiny.

3) Dlaczego świeca kopci?
Za każdym razem przed paleniem naszych świec należy przyciąć knot do wysokości ok. 0,5 cm. Gdy knot będzie dłuższy, świeca może kopcić.

4) Dlaczego świeca pali się tylko wokół knota?
Świece sojowe mają pewną specyficzną cechę, o której należy pamiętać, podczas pierwszego palenia. Po zapaleniu świecy musimy odczekać, aż na jej powierzchni utworzy się charakterystyczny woskowy płaszcz. Ta warstwa powinna sięgać równomiernie wszystkich krawędzi. Przewidziany czas do osiągnięcia takiego efektu wynosi ok. 2,5–4 godzin. Jeśli zgasimy świecę za wcześnie, nie zdąży wytworzyć pożądanego płaszcza. Następnym razem będzie spalała się wyłącznie w głąb wytworzonego tunelu. Stopi się szybciej, nie pozwalając nam cieszyć się nią w pełni.

5) Co zrobić, gdy wyleję wosk na ubranie?
Jeśli poplamimy sobie ubranie woskiem sojowym, wystarczy ciepła woda z mydłem, a zabrudzenie idealnie zejdzie. Z woskiem palmowym sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ najłatwiej usunąć go przez wykruszenie z tkaniny, w momencie gdy wosk całkowicie na niej zastygł. A następnie wyprać ubranie.

6) Dlaczego nie znajdę barwionych produktów z wosku sojowego?
Wosk sojowy w naszej ofercie znalazł szczególne upodobanie w postaci woskowych pachnidełek. Jednym z zastosowań tych wosków jest możliwość użycia go jako kremu do rąk. Jeśli zabarwimy wosk (choćby na niebiesko), pozostawi on kolorowy ślad na ciele. Stawiając na naturę i organiczne formy, chcemy podkreślić jej właściwą postać i wydobyć szlachetne piękno.

7) Czy mogę zapalić świecę w pomieszczeniu, w którym śpię albo jem, znajdują się dzieci bądź alergicy?
Nasze świece wykonaliśmy z ekologicznych wosków, bez toksycznych substancji. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym pali się świeca nie zagraża dzieciom, zwierzętom czy alergikom. Warto jednak pamiętać, że mamy do czynienia z otwartym ogniem, w związki z czym należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Kontakt
  Senses Hill producent świec

  ul. Żmigrodzka 41/49
  60-171 Poznań
  POLSKA

  BIURO POLSKA
  Chwilowy brak telefonu

  INTERNATIONAL OFFICE
  +48 121 602 38 73