Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Świece stearynowe

Czy potrafisz sobie wyobrazić świecę, która nie dymi, nie kapie, pali się jasnym równym płomieniem, jest wydajniejsza  i dużo zdrowsza niż świeca parafinowa? Co myślisz o strukturze, która przypomina fragment natury, a w trakcie spalania przybiera formę ażuru?…

Świece stearynowe zachwycają swoją strukturą podobną do wzorów mrozu na szybach lub migoczących kryształków lodu. Wspólnym elementem świec stearynowych i wytworów natury jest także ich niepowtarzalność. Nie ma dwóch takich samych świec stearynowych. Krystalizacja świecy podczas zastygania przebiega spontanicznie. Nigdy do końca nie wiemy, jaki uzyskamy efekt.

A cóż może być piękniejszego w przyrodzie niż jej nieprzewidywalność i unikatowość.?…

Poza świecami o naturalnym, organicznym kolorze wosku palmowego, mamy też kolorowe wariacje. Wprowadzenie barwnika do surowca, pozwala nadać mu formę szlachetnego marmuru. Zabarwienie świecy nie wpływa negatywnie na jej właściwości i bezpieczeństwo, a pozwala wprowadzić magiczną atmosferę z palety barw.

 

Świecę stearynową możemy wzbogacić także zapachem. Warto wiedzieć, że świeca wykonana z wosku palmowego pachnie nieco inaczej niż ta z wosku sojowego, o tym samym aromacie. Lodowa struktura świecy stearynowej sprawia, że uwalniane zapachy są chłodniejsze, bardziej rześkie w swojej naturze.

W naszej ofercie posiadamy różne warianty świec stearynowych:
– pieńkowe – proste/ w szkłach
– zapachowe/bezzapachowe
– barwione/organicznie białe

 

Sam zdecyduj, która forma najbardziej przypadła Ci do gustu.