Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Wosk sojowy

Świece z wosku sojowego

Wosk sojowy jest stworzony dla osób najbardziej wymagających, które nie uznają żadnych kompromisów w sprawie ekologii oraz wpływu na zdrowie człowieka.

Wosk sojowy nie zawiera pestycydów i nie jest modyfikowany genetycznie. Spala się 3 razy dłużej niż parafina, nie kopci, wydziela jedynie śladowe ilości dwutlenku węgla. Jest bezpieczny w stosowaniu nawet w pobliżu zwierząt, dzieci, kobiet w ciąży i alergików.

Ten rodzaj wosku ma jasną, mleczną barwę, która po zastygnięciu tworzy idealnie gładką powierzchnię, nadając świecy szlachetnego charakteru. Drogocenne właściwości wosku powodują, że może być stosowany do kontaktu ze skórą w postaci świec i wosków do masażu.

Świece z wosku sojowego palą się jasnym, równym płomieniem, przynoszącym spokój i ukojenie. Wosk sojowy najefektywniej uwalnia zapach, w konsekwencji możesz cieszyć się niezakłóconym aromatem podczas użytkowania sojowych świec oraz wosków do kominków.

Wosk palmowy

Palmowy wosk

W czym tkwi sekret natury oczarowanej kryształkami lodu? W prostocie i zachwycającej fakturze, która zaskakuje elegancją i niepowtarzalnością.

 

Wosk palmowy (stearyna) jest woskiem czysto roślinnym, biodegradowalnym i ekologicznym, pozyskiwanym z upraw prowadzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, bez uszczerbku na stanie tropikalnych lasach deszczowych. Stearyna jest twardym, lecz kruchym surowcem. W organicznej postaci jest biała, jednak z powodzeniem można nadać jej odcień z szerokiej gamy palety barw.

 

Sekretem niezwykłej postaci wosku palmowego jest jego proces krystalizacji, który przebiega spontanicznie i nieprzewidywalnie. W konsekwencji otrzymujemy produkty niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, jako ukłon wobec doskonałej fuzji dzieła natury i sztuki. Zastygła stearyna przypomina wzory mrozu na szybach lub migoczące kryształki lodu. Zabarwiony wosk przypomina w swej postaci szlachetny marmur.

 

Zaletą świec stearynowych jest ich sposób palenia, ponieważ przy dłuższym wypalaniu tworzy zdumiewające efekty – wosk na obrzeżach przybiera formę ażuru.

Wosk rzepakowy

Świece z wsoku rzepakowego

 

Wosk rzepakowy jest stosunkowo młodym woskiem na rynku producentów świec. Rzepak, z którego produkuje się wosk rzepakowy jest zrównoważoną, odnawialną i bardziej ekologiczną alternatywą dla wosków wytwarzanych za pomocą intensywnych technik rolniczych (soja i palmy dla wosków kokosowych i palmowych). Zwolennicy lokalnego przemysłu z pewnością staną się miłośnikami wosku rzepakowego, ponieważ wosk ten pochodzi głównie z europejskich upraw rzepaku. Co więcej, wosk rzepakowy jest biodegradowalny, nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska.

 

Wosk rzepakowy ma gładką, mleczną strukturę, charakteryzuje się wydłużonym czasem spalania, brakiem kopcenia i efektownym uwalnianiem zapachu.

Wosk pszczeli

Świece z wsoku pszczelego

 

Wosk pszczeli jest najstarszym znanym rodzajem wosku do świec, wykorzystywanym już od tysięcy lat. Świece z wosku pszczelego uważa się za najzdrowsze, ponieważ są bezdymne i pozbawione sadzy. Właściwie mogą pomóc oczyścić powietrze z zanieczyszczeń oraz dymu papierosowego. Wosk pszczeli ma działanie antybiotyczne, przeciwzapalne i odnawiające. Jasne, ciepłe, światło, pełne blasku świec z wosku pszczelego usuwa także stres i likwiduje napięcia, przywracając harmonię i dobre samopoczucie.  

 

Wosku pszczelego zasadniczo nie używa się do produkcji świec zapachowych, ponieważ nie miesza się łatwo z innymi zapachami. Najlepiej pozostawić go w organicznej, naturalnej formie, przyjemnie pachnącej miodem i propolisem.

 

Zanurz się w miodowej barwie wosku pszczelego i pozwól odpłynąć zmartwieniom

Mieszanka wosków roślinnych (naturalnych)

Wosk do świec

 

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, ale zależy Ci na  świecy bez domieszek parafiny, możesz zdecydować się na tę propozycję. W ramach tego surowca proponujemy fuzję wosków, która jest tajemnicą firmy. Taka mieszanka jest  absolutnie roślinna, biodegradowalna i ekologiczna. Estetycznie łączy się z barwnikami oraz kompozycjami zapachowymi, umożliwiając  płynne uwalnianie aromatu.

 

Sięgnij po mieszankę wosków roślinnych i ciesz się swoją  świecą bezpieczną dla Ciebie i Twoich bliskich.

 

Parafina

Świece z parafiny

 

 

 

Jest najtańszym surowcem do produkcji świec, z tego też względu gorszej jakości wobec wosków naturalnych. Dość dobrze jednak łączy się z barwnikami oraz substancjami zapachowymi. Dlatego nawet przy niskim budżecie można stworzyć pięknie pachnącą świecę.

 

Parafina jest bardzo plastyczna, co sprawia, że można wykonywać z niej świece o najrozmaitszych kształtach, a także tworzyć aplikacje dekoracyjne oraz specjalne efekty optyczne (marmurek, nakrapianie, zmrożenie).