Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

ZASADY BEZPIECZNEGO UŻYTKOWANIA ŚWIEC SOJOWYCH

 

  1. Trzymaj palącą świecę z dala od swoich zwierzątek. Niepostrzeżenie mogą zrobić krzywdę świecy i przy okazji sobie
  2. Zwróć uwagę, czy w pobliżu znajdują się materiały łatwopalne. Świeca powinna stać w takim miejscu, by w razie nieprzewidzianej sytuacji przedmioty stojące obok, nie przyczyniły się do szybkiego rozproszenia ognia.Nigdy nie zostawiaj świecy bez nadzoru! Wychodzenie z pomieszczenia, w którym pali się świeca nie jest najlepszym pomysłem.  Idealnie, gdy płomień znajduje się w zasięgu Twojego wzroku.
  3. Zapalonych świec nie stawiaj w przeciągu! Silny wiatr może je przewrócić, rozlać wosk, a nawet spowodować pożar. Niebezpieczna może stać się nawet firanka.

Drugą kwestią jest zapach – świeca stojąca w przeciągu będzie dużo słabiej pachniała. Może też się nierówno wypalać.

4.  Jeśli masz ochotę na stworzenie wyjątkowej atmosfery i zapalenie kilku świec w jednym miejscu, pamiętaj, aby nie stawiać ich blisko siebie. Zachowaj odstęp co najmniej 10 centymetrów, aby świece nie nagrzewały się wzajemnie.

5.  Nie przenoś świecy w trakcie palenia. Nie wiadomo kiedy możesz się potknąć. Lepiej zgasić świecę  i dopiero wtedy zmienić jej miejsce położenia.

6.  No właśnie, jeśli chodzi o gaszenie świecy sprawa także nie jest tak oczywista. Zbyt silne zdmuchnięcie świecy może zabrudzić wosk odpadłymi resztkami spalonego knota. Poza tym świeca będzie dymić. Najlepszym sposobem byłoby gaszenie świecy przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego kapturka. Tym spektakularnym sposobem unikniesz dymu powstałego z ugaszenia świecy.

Zabawa w strażaka i zalewanie świecy wodą także nie jest najlepszym sposobem. Możesz zamoczyć knot, co poważnie utrudni następne palenie.

7.  Przed każdym kolejnym paleniem przytnij bawełniany knot do 0,5 centymetra, w drewnianym knocie odkrusz spaloną część. W przypadku, gdy knoty są za długie, świeca będzie dymić.

8.  Najlepiej, gdy świeca stoi na podstawce odpornej na wysokie temperatury. Jest to szczególnie ważne, gdy świeca wypali się do końca. Pomimo wysokiej jakości materiałów, z których wykonaliśmy świecę, wypalenie do dna może spowodować pęknięcie szkła i rozlanie wosku.

9.  Dlatego nie wypalaj świecy do końca. 1,5 centymetra to bezpieczna wysokość. Boisz się, że to marnotrawstwo? Pozostały wosk możesz z powodzeniem wykorzystać w kominku ceramicznym, a szklankę umyć ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń.

10. Nie pal świec w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach. Wydzielanie dwutlenku węgla ze świec sojowych jest niewielkie, jednak zapach może stać się zbyt intensywny. Pamiętaj, żeby przewietrzyć wnętrze, jeśli palisz świecę dłuższy czas, szczególnie w takich miejscach jak łazienka

11.  Przechowuj świecę przykrytą, zamkniętą w woreczku bądź zabezpieczoną w inny sposób przed uwalnianiem się aromatu. Najlepiej w suchym, chłodnym miejscu, ponieważ wosk staje się miękki, jeśli temperatura przekroczy 28°C. Pamiętaj, żeby nie narażać świec na długotrwałe działanie silnego światła (słonecznego), ponieważ, w przypadku tych barwionych, kolor może stracić intensywność.

12.  Piktogramy nie są jedynie zbytecznym pożeraczem przestrzeni na etykiecie. Wbrew pozorom masz tam wszystkie niezbędne informacje związane z bezpiecznym użytkowaniem, a także technicznymi zasadami, np. temperaturą otoczenia podczas palenia świecy.

 

Zasady pierwszego palenia świec sojowych

Atutem świec sojowych jest ich równomierny poziom palenia. By zapewnić taki efekt, pamiętaj o poniższych zasadach.

  • Weź świecę do ręki i spójrz na knot. Jeśli jest dłuższy niż 0,5 cm – przytnij go! (robimy to za Ciebie, ale musisz o tym pamiętać przed następnym paleniem).
  • Ustaw świecę w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, stabilnym, równym, poza przeciągami.
  • W trakcie palenia na powierzchni świecy utworzy się charakterystyczna warstwa roztopionego wosku, który powinien sięgać równomiernie wszystkich krawędzi. Przewidziany czas do osiągnięcia takiego efektu wynosi ok. 2,5 – 4 godz. Gdyby świeca spalała się krócej, płaszcz na jej powierzchni mógłby stać się nierównomierny, co doprowadziłby do wytworzenia specyficznego tunelu w wosku. Wynikiem czego podczas kolejnego palenia świeca stopiłaby się szybciej oraz jedynie w obrębie wykształconej przestrzeni (tzw. tunelowanie świecy). To najmniej ekonomiczny sposób korzystania ze świec! Nie polecamy.

Nie po to kupujesz świecę sojową, zamiast parafiny, by stracić pełnię satysfakcji z produktu poprzez niewłaściwe użytkowanie. Dlatego warto pamiętać o powyższych radach. Odpowiednia długość knota oraz właściwy sposób oraz czas palenia świecy sprawiają, iż wosk rozpływa się równomiernie, a  łagodny płomień przypomina efekt lampionu. Cóż można mieć piękniejszego?