Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Każda przyszła Panna Młoda marzy o tym, aby jej ślub i przyjęcie weselne były wyjątkowe, niezapomniane i na długo zapadły w pamięć. Gorączkowe odkreślanie pozycje w liście zadań, baczne obserwowanie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. O ile pewnych rzeczy nie da się przewidzieć – choćby kapryśna pogoda – tak sen o wymarzonej oprawie, może stać się rzeczywistością, zaskakującą wszystkich gości.

 

Ten wpis dedykujemy szczególnie parom przygotowującym się do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” oraz wszystkim zainteresowanym branżą ślubną.

 

 

„Już mi niosą …” - świece na ślubach

Świece w kościele

Dla wielu przedstawicieli różnych kultur i religii światło świecy ma wyjątkową moc. Często jest symbolem inicjacji, przejścia i wejścia w inny wymiar rzeczywistości. Zapalone świece towarzyszą wiernym podczas nabożeństw, natomiast maleńkie świece zapala się w konkretnych intencjach podczas modlitwy. 

Ślubom w kościele także towarzyszą świece. Z jednej strony pełnią funkcję liturgiczną, z drugiej – dekoracyjną. Świece dekoracyjne możesz rozmieścić w dowolny sposób, mając na względzie wielkość i charakter świątyni oraz zasady bezpieczeństwa. Najważniejsze to nie stawiać świec blisko łatwopalnych przedmiotów (wstęg, wiszących tkanin). Jeśli boisz się przeciągów i tego, że świece mogą zgasnąć, albo – o zgrozo! – przewrócić się i narobić szkód, włóż świece do szklanych, wysokich wazonów.  Taki sposób ekspozycji pozwoli Ci zachować bezpieczeństwo, tworząc cudowny efekt przenikania światła, podkreślający charakter rustykalnych i romantycznych stylizacji stanowiących wystrój kościoła.

Stosując świece na bazie naturalnych wosków, nie musisz obawiać się zabrudzeń. Wosk sojowy bez problemu usuniesz ciepłą wodą z detergentem, natomiast zastygły wosk palmowy (stearynowy) zeskrobiesz albo wykruszysz z każdej powierzchni.

Wyobraź sobie, że idziesz do ołtarza drogą migoczących płomyków świec, które zalotnie odbijają się w fakturze Twojej sukni z trenem. Wymarzony obraz, prawda? Nam też się podoba 🙂

 

Świece w plenerze

Śluby w plenerze są organizowane coraz częściej. Do ich przygotowań nie zniechęca nawet widmo złej pogody. Ślub w plenerze, szczególnie w otoczeniu drzew daje wspaniałe możliwości dekoracyjne i nieograniczoną liczbę sposobów na ceremonię w otoczeniu światła. Świece, ozdobne lampiony i latarenki możesz umieścić bezpośrednio na ziemi. Najlepiej, gdy postawisz je na szerokich paterach czy podstawkach, przyozdobionych kwiatami i zielonymi gałązkami. Świece i lampiony możesz ulokować także na wysokich statywach i ustawić wzdłuż alei, którą będą przechodzili Państwo Młodzi.

Kolejną aranżacją świec w plenerze są zawieszone na gałęziach drzew wiszące, szklane lampiony, wiszące słoiki i świeczniki. Efekt lewitującego światła nadaje scenerii niezwykłego efektu, wprowadzając romantyzm i magię.

 

Ślub humanistyczny

Ślub humanistyczny to dość nowe zjawisko, jednak wiele par decyduje się na taką formę zawarcia związku małżeńskiego. Ta postać ślubu wprowadza sporą dozę dowolności w związku z przebiegiem ceremonii. Jako że śluby humanistyczne odwołują się do różnych tradycji,  obrzędów i symboli, świece znajdują tam swoje szczególne miejsce. Świeca to symbol życia, wejścia w nową przestrzeń, dlatego chętnie wykonuje się rytuały z jej udziałem. Małżonkowie, trzymając w dłoniach małe świece, odpalają je od głównej, palącej się świecy czy pochodni. Równo palący się płomień wróży szczęśliwe i dostatnie życie. Więc jeśli przygotowujesz się do ślubu humanistycznego i potrzebujesz użyć w jego trakcie świec, przygotuj takie, co do palenia, których nie będziesz mieć żadnych wątpliwości.

 

"Hej wesele, hej wesele!" – świetlne dekoracje weselne

Wesele w sali /restauracji

Decydując się na użycie świec w sali weselnej, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników:

WIELKOŚĆ SALI

jeśli nie ogranicza Cię przestrzeń, jesteś w bardzo komfortowej sytuacji. Możesz ustawić świece i lampiony na podłodze podczas Waszego pierwszego tańca. Zgaś wszelkie źródła sztucznego światła  i zapal świece. Pozwól, aby na sali zapanował półmrok. Twoja biała suknia połyskująca w rytm muzyki i spokojnie palących się płomieni pozwoli Ci się poczuć naprawdę wyjątkowo. Bądź pewna, że ten efekt oczaruje także Twoich gości, którzy zapamiętają te piękne chwile na długo.

Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, możesz zorganizować dodatkowe strefy wypoczynku, sprzyjające rozmowom. Ustaw pufy, wygodne sofy i stoliki, na których możesz ustawić kompozycje ze świec. Spokojny płomień świec niezwykle relaksuje i uspokaja. Taki moment odpoczynku na pewno przyda się gościom weselnym zmęczonym tańcami na parkiecie.

Możesz ustawić świece na stołach. W przypadku stołów prostokątnych lepiej sprawdzą się poziome kompozycje z kwiatów i świec, natomiast stołom okrągłym uroku dodadzą owalne kompozycje z figuralną świecą w centralnej części.

Pamiętaj, że świece prócz światła emitują także ciepło. Dlatego zachowaj umiar w stosowaniu znacznej ilości świec w małej, szczególnie nieklimatyzowanej sali.

 

MOTYW PRZEWODNI CEREMONII

Uroczystości tematyczne cieszą się dużą popularnością. Na wybór motywu przewodniego mają wpływ: upodobania Pary Młodej, pora roku, stylizacja sali weselnej czy ogólna konwencja ceremonii. Motywem może być konkretny kolor, zapach, kwiat albo element dekoracyjny (np. pióra, kryształki czy koronki). Ogólny wystrój sali determinuje użycie konkretnego rodzaju świec.

Jeśli Twoim motywem przewodnim jest kolor, dostosuj świece w tożsamym albo zbliżonym do tej barwy odcieniu. Czasami dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po dodatki w kontrastowych barwach. Taki zabieg ożywi stylizację, wprowadzając do niej niekonwencjonalny dynamizm.

Lampiony dekoracyjne Senses Hill

Wesele w ogrodzie

Wesele na tarasie albo w ogrodzie daje wspaniałą przestrzeń do użycia świec, szczególnie gdy sztuczne oświetlenie jest niemożliwe do zastosowania. Uzyskanie dzięki świecom i latarenkom połyskujące światło tworzy cudowną, romantyczną atmosferę i w pełni naturalny klimat.

Najbardziej tajemniczy nastrój osiągniesz, jeśli źródło światła pada z wysoka. Możesz zastosować lampiony bądź latarenki na stabilnych statywach albo zamocować specjalne wiszące, szklane lampiony zawiązując je na gałęziach drzew. Jeśli bliska jest Ci stylistyka boho, powieś na gałęziach klasyczne albo koronkowe łapacze snów. Te pierzaste dekoracje fenomenalnie współgrają z lewitującymi świetlikami.

 

Upominki dla Gości weselnych i Pary Młodej

Ślub marzeń Senses Hill

Dla gości

W tym przypadku świece odgrywają  już nieco inną rolę. Zapach jest nośnikiem wspomnień, dlatego aromat zapachowej świecy będzie przywodził na myśl piękne wspomnienia pełne wzruszeń.

Niepozorne, urocze, pachnące woski zapachowe to zaskakujący prezent dla gości weselnych. Świece w małych szkłach lub drobne świece wolnostojące zachwycą swoim spokojnym płomieniem i blaskiem. Możesz wybierać w nieograniczonej formie kolorów, kształtów i zapachów, by odpowiednio dopasować prezencik do okoliczności. Podarowując gościom pachnidełka tożsame z motywem przewodnim uroczystości, zapewnisz im przeniesienie cudownych wspomnień z ceremonii na dłużej. Twoi bliscy będą mogli powracać myślami do tych pięknych i wzruszających wydarzeń, kiedy tylko otoczą się podarowanym im zapachem. W ich serduszkach zawsze pojawi się radość, gdy spojrzą na specjalnie spersonalizowaną na tę okoliczność etykietę. Czyż można zgrabniej wyrazić wdzięczność?

 

Pachnące prezenty dla Pary Młodej

W tak ważnym dniu każda Para Młoda powinna czuć się naprawdę wyjątkowo. Aby to podkreślić, warto podarować Im spersonalizowany upominek. Zapach takiego prezentu będzie przypominał młodym małżonkom o ich wyjątkowej uroczystości.

Aby prezent jeszcze bardziej zdobył serca Pary Młodej, warto nadać mu indywidualnego charakteru – odpowiedni zapach, etykieta z dedykacją albo ulubionym mottem oraz staranne opakowanie to niezawodny sposób na  niebanalny prezent dla nowożeńców.

 

 

 

 

Marzysz o ślubie pełnym zapachów? Potrzebujesz oryginalnego prezentu dla gości weselnych? Zajrzyj do naszej oferty personalizowanych ślubów, a znajdziesz tam rozwiązania dopełniające Twój wyśniony ślub i weselne przyjęcie.

Napisz do nas, a zbudujemy niepowtarzalną zapachową oprawę Twojego ślubu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *