Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Przystępując do aranżacji domu albo mieszkania najczęściej w pierwszej kolejności myślimy o kolorze ścian, elementach wyposażenia, a nawet dodatkach. Podłoga jest często traktowana jako zło konieczne. Przekonanie to jest niewłaściwe, ponieważ to właśnie od podłogi wszystko się zaczyna. Na niej ustawiamy meble, układamy dywany. Po podłodze często chodzimy boso, raczkują po niej małe dzieci. Ważne więc, by była funkcjonalna, wytrzymała oraz kolorystycznie dopasowana do wnętrza.

Postanowiliśmy porozmawiać na ten temat z wiodącym producentem podłóg drewnianych, Invest Parkiet. Gdyńska firma już od 70 lat realizuje marzenia Klientów o pięknych i trwałych powierzchniach. Chcieliśmy zapytać o kilka spraw związanych z drewnem, ponieważ także dla nas to tworzywo jest niezwykle ważne.

 

 

Udało nam się porozmawiać z panią Joanną Milczarek, współwłaścicielką firmy, która opowiedziała nam o historii powstania przedsiębiorstwa oraz współczesnych trendach w produkcji drewnianych podłóg. Przeczytaj koniecznie!

 

 

SENSES HILL:Proszę nam powiedzieć, jak wyglądała historia powstania firmy?

Joanna Milczarek: Historia naszej firmy rozpoczęła się już w okresie powojennym, gdy Jan Polkowski – mój dziadek – postanowił otworzyć własną działalność na terenie Trójmiasta. Tak naprawdę do dziś jego podłogi zdobią niejedno mieszkanie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Senior swoją wiedzę, pasję oraz kunszt rzemieślniczy przekazał swojemu synowi Kazimierzowi Polkowskiemu (a mojemu tacie), który prężnie rozwijał firmę przez kolejne lata. 

Gdy wyszłam za mąż za Radosława Milczarka, Tata postanowił przekazać swoje umiejętności i wiedzę mojemu mężowi – obecnemu właścicielowi firmy.

Obecnie wspólnie z mężem sterujemy swoją działalnością z ogromną pasją i zamiłowaniem do drewnianych podłóg. Nieustannie wprowadzamy nowe technologie i rozwiązania systemowe, które przyczyniają się do rozwoju Invest Parkiet.

 

Na co ważnego stawia firma? Jakie wartości, priorytety i ideały nią kierują?

Naszym priorytetem jest najwyższa jakość wykonania naszych produktów. Pielęgnujemy wieloletnie współprace z naszymi klientami, cieszą nas ich radości. Do każdego z klientów podchodzimy indywidualnie oraz zawsze staramy się spełnić ich najwyższe oczekiwania i wszelkie marzenia.

 

Jakie było Państwa najbardziej nietypowe i oryginalne zamówienie?

Uwielbiamy wyzwania! Dlatego często wykonujemy nietypowe wzornictwo na podłogach drewnianych, które charakteryzuje się niebanalnym ułożeniem desek, doborem koloru czy nietypowym wykończeniem. Jedną z naszych ciekawszych realizacji, było położenie podłóg w całym hotelu w Gdyni, którego design był inspirowany Alicją w Krainie Czarów. Ciekawe, prawda? (śmiech)

 

Drewno zazwyczaj kojarzy się z czymś tradycyjnym. Czy producent związany z przemysłem drzewnym stawia na tradycję czy nowoczesność?

I tradycja, i nowoczesność. Wszystko zależy od modelu i rodzaju podłogi. Producenci maja szeroki wachlarz produktów, który dopasowuje się do preferencji klienta. Dlatego w zależności od potrzeb, jesteśmy w stanie wykonać każdą realizację, niejednokrotnie łącząc różne style i rodzaje aranżacji.

Źródło:Invest Parkiet

 

A sami klienci? Są bardziej konserwatywni czy preferują bardziej śmiałe rozwiązania (np. łączenie drewna z innymi formami choćby zimnym, surowym betonem)?

Każdy klient jest inny (śmiech)

Niektórzy wolą proste rozwiązania, a niektórzy bardziej śmiałe. Jednak coraz częściej zdarza nam się tworzyć nietypowe realizacje, co nas bardzo cieszy. Czasem klienci wybierają bardziej stonowane rozwiązania, innym razem bardziej ciekawe – np. takie, gdy podłoga jest kontynuacją podłogi albo podłoga kontynuacją ściany. Podczas ich tworzenia sami przekonujemy się, że niemożliwe staje się rzeczywiste.

Źródło:Invest Parkiet

Jaka jest różnica między klientem polskim a zagranicznym? Czym przy wyborze drewna na podłogę kierują się Polacy, a czym nasi zagraniczni sąsiedzi?

Powiem szczerze, że różnica pomiędzy klientem polskim, a zagranicznym nie jest zaskakująco duża. Możemy jednak śmiało stwierdzić, iż klienci zagraniczni cenią sobie klasykę, zaś Polacy szukają nietypowych rozwiązań w drewnianych podłogach.

 

Wytwarzając naturalnych świece za wszelką cenę unikamy parafiny i szkodliwych substancji. Stanowimy na ekologię. Podobnie jest z naszymi klientami, którzy także wybierają zdrowe i bezpieczne produkty. Czy wybierając odpowiedni rodzaj podłogi Państwa klienci także kierują się względami ekologicznymi?

Wszystkie nasze podłogi są ekologiczne oraz posiadają certyfikat FSC, który świadczy o tym, iż drewno jest pozyskiwane z racjonalnej gospodarki leśnej. Dlatego z naszej oferty mogą spokojnie korzystać osoby ceniące ekologiczne rozwiązania oraz dbające o środowisko.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając najodpowiedniejszą dla siebie podłogę? Jakie rady mogą Państwo przekazać swoich przyszłym klientom?

Radzimy zwrócić uwagę na walory estetyczne i dopasowanie koloru do wystroju wnętrza. Podłoga powinna być tłem dla mieszkania, chyba że projekt stawia na podłogę i chce, aby to właśnie ona była dominantą w pomieszczeniu. Czasem przecież spotykamy się z aranżacjami, gdzie już od wejścia nasz wzrok kierowany jest w dół. Podłoga przykuwa wzrok i dodaje fantastycznego charakteru pomieszczeniu.

Źródło: Invest Parkiet

Ważny też jest rodzaj wykończenia drewna. Można wybrać np. olej albo lakier. Ważny jest także tryb życia właścicieli. Być może lubią organizować huczne imprezy pełne gości albo mają gromadkę biegających stale dzieciaków, dlatego potrzebują solidniejszej podłogi.  Jeśli z kolei klient ceni czystość i porządek, zaproponujemy mu inne rozwiązanie, które nie będzie wymagało od niego czasochłonnego pastowania podłóg. Tak naprawdę w wyborze odpowiedniego drewna wszystko ma znaczenia. Wystarczy jedynie odpowiednio zapytać klienta, a rozwiązanie nasunie się samo (śmiech)

 

Czego życzyć Państwa firmie na przyszłość?

 Ciekawych realizacji, pomyślności i nieskończonej ambicji 🙂

 

 

 

 

Dziękujemy więc za przesympatyczną rozmowę i życzymy dalszych pełnych kreatywnych rozwiązań realizacji!

 

 

Odwiedź stronę internetową  INVEST PARKIET oraz ich fenomenalnie szykowny profil na FB pod nazwą MARI Concept Store, gdzie do 28 października trwa KONKURS, w którym możesz wygrać jedną z trzech naszych świec ECO WOOD.

Sprawdź koniecznie! Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *