Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Prezenty firmowe
Świece z logo

Producent świec z wosku sojowego Senses Hill

 

 

Wpis o naturalnych świecach z wosku sojowego będzie pierwszym w naszym cyklu wpisów technicznych. Przeczytasz w nich o rodzajach świec sojowych, dowiesz się czy świeca sojowa musi być droga oraz wskażemy Ci mankamenty świec sojowych, które producenci uznają za normę. Chcemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą z zakresu produkcji naturalnych świec. Pokażemy Ci, że świece sojowe nie są fanaberią freakowych wegan czy też zbytecznym luksusem, a mogą stać się przyjemną i zdrową codziennością, na każdą kieszeń.

W dzisiejszym wpisie zdradzamy czym jest wosk sojowy i czym charakteryzują się naturalne świece sojowe.

 

Zajrzymy do wnętrza  świecy. Czym jest wosk sojowy?

Jak sama nazwa wskazuje wosk sojowy produkowany jest z soi, a dokładniej z surowca przetworzonego z ziaren soi, jakim jest olej sojowy. Olej sojowy za pomocą specjalnej technologii, wtłacza się pod ciśnieniem przez specjalne dysze. Finalnie otrzymujemy wosk sojowy w postaci ziarenek albo płatków.

W zasadzie całość wosku sojowego dostępnego na rynku pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Myśląc o Stanach od razu nasuwa się słowo PATENT. Każda firma wykorzystująca patenty pilnie strzeże swojej tajemnicy i nie w głowie jej dzielenie się swymi sekretami. Spójrz chociażby na Coca Colę…. Podobnie ma się sprawa także z woskiem sojowym. Producenci piszą, że wosk jest biodegradowalny, w pełni roślinny, posiada certyfikaty jakości, jest nieszkodliwy dla środowiska, etc., etc., etc., …. czyli wszystko to, co znajdziesz u każdego producenta/sprzedawcy wosku oraz świec sojowych.

Nie dowiesz się dokładnie jak przebiega proces produkcji i skąd pozyskiwana jest soja. Jedyne, co musi nam wystarczyć, to fakt, że wosk (a tym samym soja) nie zawiera pestycydów i toksycznych dodatków/ uzdatniaczy.

 

Rodzaje wosków sojowych dostępne na rynku:

Mamy kilka rodzajów wosków dostępnych na rynku. Możemy je podzielić biorąc pod uwagę kryterium zastosowania. Będą to:

  •  woski miękkie do zalewania w pojemnikach (szkle, ceramice, aluminium). Najczęściej  używane do świec do masażu oraz wosków zapachowych. Takie woski charakteryzują się dużą przyczepnością do szkła i bardzo gładką powierzchnią po zakrzepnięciu
  • woski twarde, tzw. pillary, używane do świec filarowych, wotywnych. Takie woski mają gładką, aksamitną powietrznię po zastygnięciu i pozwalają uzyskać najróżniejsze formy świec

Czym pachnie wosk sojowy?

Świece z wosku sojowego lubią być zapachowe. Sam wosk sojowy pachnie bardzo przyjemnie, lekko pudrowo, słodko, dlatego tworzy genialną bazę pod zapachy. Świece sojowe uszlachetnia się gotowymi kompozycjami zapachowymi. W zależności od rodzaju wosku, można użyć max. od 6 do 14% kompozycji zapachowej. Producenci zapewniają, że wosk sojowy najnowszej generacji (technologia Quantum) może unieść nawet 18% substancji zapachowych. Musimy to sprawdzić!

Wosk sojowy doskonale czuje się w towarzystwie naturalnych olejków eterycznych. Taki duet nie tylko ładnie pachnie, ale ma działanie aromaterapeutyczne. Poza tym olejki eteryczne dają świetne możliwości do komponowania własnych mieszanek olejkowo – zapachowych, co jest wartością dodaną do każdej świecy.

Właściwości wosku sojowego

Każdy wosk ze swej natury jest tłusty, odżywczy. Wosk sojowy miękki (bądź w formie oleju sojowego) jest dość częstym i powszechnym składnikiem naturalnych kosmetyków do pielęgnacji. Ma cudowne właściwości natłuszczające, odżywiające i zmiękczające skórę. Dodatkowym atutem jest jego optymalne łączenie z innymi olejami i masłami, dzięki czemu chętnie sięgają po niego producenci balsamów do ciała, kremów oraz świec do masażu.

A co ze świecami z parafiny?

Wyobraź sobie, że wchodzisz do zamkniętego pomieszczenia, gdzie siedzi grupa osób, która pali papierosy. Niezbyt ciekawie to wygląda i …przede wszystkim pachnie. Wydzielający się podczas palenia świec parafinowych toluen i benzyn fundują Ci efekt podobny do biernego palenia. Parafina to przecież odpad powstały z produkcji ropy naftowej. Nawet jeśli znajdziesz uszlachetnioną parafinę, nie zmieni cudownie swojej istoty. Parafina zawsze pozostanie parafiną! Świeca parafinowa może i ładnie wygląda oraz pachnie, jej cena także niejednokrotnie jest kusząca. Jednak pomyśl, czy ta cena jest warta zdrowia Twojego i Twoich najbliższych?

W jednym wpisie nie wyczerpiemy zagadnienia naturalnych świec sojowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj , gdzie odpowiadamy na Twoje pytania i wątpliwości w stosowaniu takich świec.

A za co Ty lubisz świece z wosku sojowego? Zostaw nam swój komentarz 🙂

Do następnego przeczytania!

Zespół Senses Hill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *