Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Producent świec zapachowych, lampionów oraz woskow zapachowych
Producent świec zapachowych, lampionów oraz wosków zapachowych

Doskonale wiemy, że dzieci szybko się nudzą. Stale potrzebują nowych doznań, emocji, odkrywania i doświadczania, a przy tym zadają mnóstwo pytań. Jak przetrwać Święta z dziećmi, by móc zdążyć z przygotowaniami, nieco wypocząć i nie zwariować w całym tym szaleństwie? Podpowiemy Wam kilka rozwiązań.

Pamiętajcie, że dzieci chcą czuć się potrzebne. Chcą uczestniczyć tak samo w przygotowaniach, jak my. Więc nie odsyłajcie ich do laptopów i tabletów, dajcie sobie pomóc w tym przedświątecznym szaleństwie. Tym samym sami siebie odciążycie i pozwolicie wkraść się dobrej atmosferze, pełnej radości i uśmiechu.

Na kilka dni przed Wielkanocą:

?Posiejcie razem rzeżuchę. Nie zobaczycie efektów od razu, ale taki zielony talerzyk będzie stanowił wspaniałą dekorację na wielkanocnym stole. Poza tym ozdoba, którą można zjeść, jest najbardziej praktyczna. ?Zróbcie wspólne kartki dla Najbliższych i wyślijcie je. Powoli odchodzi się od tego zwyczaju, a szkoda, bo radość z otrzymania takiego listu jest bezcenna! Warto wykorzystać także nową opcję, którą niedawno wprowadziła Poczta Polska, umożliwiając wygenerowania znaczka pocztowego z dowolną grafiką. Wystarczy przynieść zapisane na dowolnym nośniku Wasze ulubione grafiki (najlepiej w formacie jpg), aby za chwilę odebrać zestaw niepowtarzalnych znaczków (uwaga! to NIE jest sponsorowany wpis). ?Malowanie pisanek to zwyczaj, bez którego nie można wyobrazić sobie Świąt Wielkiej Nocy. Jeśli boicie się, że Wasze dzieci zbiją jajka, ugotujcie je wcześniej.
?Gotując jajka w odpowiednich dodatkach, zmienicie kolor skorupek. A więc: imbir pozwoli Wam uzyskać przyjemnie żółtą barwę, łupiny cebuli przybrązowią skorupki, buraki nadadzą im przyjemną, fuksjową barwę, a czerwona kapusta nasyci ciemnoniebieskim odcieniem. Dostępne są też gotowe barwniki, których można użyć.

?Przed ugotowaniem jajek możecie ozdobić je wzorkiem z ciepłego wosku pszczelego. Nanieście wzór igłą albo szydełkiem, pomocne mogą być nawet bierki. Po ugotowaniu jajek w barwniku, wystarczy, że zdrapiecie wosk. W efekcie otrzymacie fenomenalną pisankę ze szlaczkiem (w formie negatywu).

?W przypadku mniejszych dzieci, które nie powinny używać ostrych narzędzi, dobrze sprawdzą się flamastry farbki, samoprzylepne naklejki. ?Upieczcie mazurki, babki, babeczki, muffinki. W marketach jest mnóstwo świetnych posypek, jadalnych koralików, marcepanowych ozdób, które będą wyglądały genialnie na Waszych wypiekach. Nie złośćcie się na swoje pociechy, że ozdabiając ciasta, ¾ posypki ląduje poza ciastem. One mają z tego świetną zabawę i bezcenną przyjemność. Koniecznie sfotografujcie Wasze słodkie dzieła!

W Wielkanoc:

?Nie skazujcie dzieci na telewizję i gry na komputerze! OK, jeśli trwa to godzinę w ciągu dnia, sytuacja nie jest alarmująca. Jeśli jednak Wasze pociechy spędzają w ten sposób całe dnie, odpowiedzcie sobie sami, czy może by tego nie zmienić… Nie wyręczajcie swoich pociech w kreatywności, zapychając czas migająca gierką. ?Zjedzcie coś kolorowego. Często rodzice są zawiedzeni, że pomimo pełnego stołu dzieciaki nie chcą jeść. Nie łudźmy się moi Drodzy, najmłodsi niekoniecznie gustują w wielkanocnych smakach. Jeśli przygotujecie tłuste kiełbasy, ciężkie pieczenie czy barszczyk z ostrym chrzanem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chętni na te smakołyki będą wyłącznie dorośli. Tymczasem bawcie się z dziećmi smakami, kolorami. Podajcie im kawałki kolorowych warzyw, jajek, pieczywa i pozwólcie skonstruować z tego smaczne przekąski. Może kurczak zrobiony z jajka, a może kanapka z podobizną królika? Dajcie możliwość Waszym dzieciom, podjęcia wysiłku w tworzeniu dań. Zdecydowanie bardziej docenią także Wasz trud włożony w przygotowywanie codziennych posiłków. ?Nie siedźcie w domu! Idźcie na spacer! Po świątecznym śniadaniu i obiedzie możecie czuć się sennie i ociężale. Poruszajcie się więc nieco. Wspomożecie swój metabolizm, a dzieciaki zażyją trochę świeżego powietrza. ?Urządźcie zabawy w ogrodzie, podchody, gra w chowanego, zabawa z psem. Zorganizujcie konkurs na szukanie uprzednio skrytych łakoci. A może w Waszych domach praktykuje się zwyczaj szukania Zajączka?

Co jeśli pogoda nie dopisze? Na to także są skuteczne sposoby:

  • Zróbcie piknik w domu. Rozłóżcie koc na podłodze i przenieście tam Wasze ucztowanie. Jest też dodatkowy plus takiego rozwiązania – jeśli się coś przewróci, przynajmniej się nie zbije 🙂
  • Możecie pobawić się w rozpoznawanie smaków z zamkniętymi oczami. Niesłychane jak zaczynają działać inne zmysły, kiedy zabierzemy sobie zdolność widzenia. Sami też będziecie zaskoczeni efektem!

?Bawcie się! Grajcie w coś! Jest mnóstwo kreatywnych, rozwijających sposobów na wspólne spędzanie czasu w mniejszych i większych grupach. Podzielcie się na zespoły – dzieciaki uwielbiają rywalizację! Taka forma nie dość, że pozwoli uatrakcyjnić zabawę, to też skutecznie zatrzyma uwagę Waszych pociech i nie pozwoli im się szybko znudzić. Co możecie robić? Grać w kalambury, skojarzenia, gry słowne. Rozłóżcie planszówki, bierki, domino czy co tam innego jeszcze przychodzi Wam do głowy. Niech to będzie czas wspólnego, rodzinnego świętowania.

My także życzymy Wam pięknej, radosnej, pełnej uśmiechu atmosfery. Bądźcie dla siebie dobrzy na Święta! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *