Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Blog o kosmetykach Senses Hill

Czas między Nocą Kupały (21/22 czerwca) a Nocą Świętojańską (23/24 czerwca)  jest idealną porą na kobiece rytuały. Najlepiej poddać się pielęgnacyjnemu zabiegowi SPA we… własnym mieszkaniu. Pokażemy Ci jak zrobić w pełni skuteczne i super regenerujące kosmetyki, bez wychodzenia z domu. Wszystko możesz znaleźć w swojej kuchni 🙂

 

Gdy buszujemy po naszej pracowni, wykonując  prototypy świec i wosków, przychodzą nam do głowy najróżniejsze pomysły. Zawsze staramy się wykorzystywać wszystko maksymalnie oraz korzystać z tego, co jest akurat pod ręka. Dlatego w tym weekendowym wpisie zdradzimy Ci kilka ciekawych przepisów, na szybkie w wykonaniu preparaty, po których poczujesz się jak prawdziwa bogini.

 

Do dzieła!!

 

Peeling antycellulitowy, rozgrzewający

Ten (w zasadzie klasyczny) peeling możesz stosować na całej powierzchni swojego ciała, z naciskiem (dosłownie) na łokcie, pięty, pośladki oraz uda. Peeling ma mocne działanie ścierające oraz rozgrzewające dzięki dodatkom imbiru i cynamonu. Zrezygnuj ze stosowania, jeśli masz żylaki i płytko umiejscowione naczynka. Wtedy ogranicz się wyłącznie do dłoni i stóp.

Składniki:

  • 100 g/ 4 łyżki zaparzonej kawy
  • 3- 4 łyżki oliwy z oliwek
  • sok z połowy mandarynki
  • łyżeczka cynamonu
  • łyżeczka startego imbiru
  • 2 krople olejku jałowcowego

]Peeling domowy Senses Hill

Wykonanie:

Najlepiej, gdy zmielisz kawę własnoręcznie. Gotowa kawa jest mielona bardzo drobno i nie da Ci tak mocnego efektu ścierania. Zaparz kawę najlepiej w dipperze albo ekspresie. Przełóż fusy do słoika, dolej oliwę z oliwek, sok z mandarynki, starty na tarce imbir (możesz zastąpić mielonym) oraz cynamon. Taki zestaw wystarczy Ci na dwa użycia.

Peeling wspaniale wygładza skórę. Kofeina oraz korzenne przyprawy mają działanie pobudzające, rozgrzewające i antycellulitowe. Olejek jałowcowy usprawnia krążenie limfy, pomaga w napięciu skóry i usuwaniu toksyn z organizmu.  Zawarta w peelingu oliwa z oliwek cudownie zmiękcza oraz odżywia skóra, pozostawiając ją miękką niczym aksamit.

Producent naturalnych świec o kosmetykach

Peeling pinacolada dla wrażliwców z rozszerzonymi naczynkami

Fakt, że ktoś posiada problematyczną skórę wcale nie ogranicza w stosowaniu peelingów. Wystarczy jedynie dobrać łagodniejszą i bezpieczniejszą formułę.

Składniki:

  • 3 łyżki cukru (trzcinowy alb biały)
  • 100 g świeżego! ananasa (zblendowanego albo startego na tarce)
  • 3 łyżki mleka kokosowego
  • 2 czubate łyżki wiórków kokosowych
]Domowy przepis na peeling
 
Wykonanie:

Zetrzyj albo zblenduj ananas. Pamiętaj, że musi być surowy! Nie z puszki! Połącz owoc z cukrem, mlekiem kokosowym i wiórkami kokosowymi. Peeling pachnie tak obłędnie, że masz ochotę go zjeść! I w zasadzie możesz to zrobić, bo smakuje wybornie.

Jeśli jednak jakimś cudem się powstrzymasz i zamierzasz użyć go do ciała, nie krępuj się. Cukier i wiórki kokosowe delikatnie złuszczają naskórek. Zawarte w ananasie enzymy działają na zasadach peelingu enzymatycznego, natomiast mleczko kokosowe fenomenalnie odżywia skórę. Całość fantastycznie pachnie i wprawia w pogodny nastrój. Peelingu wystarczy Ci na 2-3 użycia (całe ciało).

Kosmetyki naturalne, naturalny peeling, peeling dla skóry wrażliwej

Każdorazowo po wykonaniu peelingu, należy odpowiednio natłuścić skórę. Po złuszczeniu naskórka jest ona najlepiej przygotowana na drogocenne składniki balsamu.

 

Super, hiper odżywiający balsam do całego ciała

Tego balsamu najlepiej używać zaraz pod wyjściu spod prysznica, nawet na lekko wilgotną skórę. Jeśli potrzebujesz mocniejszego nawilżenia, zastosuj pod ten balsam np. żel aloesowy.

Składniki:

  • 100 g masła kakaowego
  • 100g masła z avocado
  • 8 łyżek oliwy z oliwek
  • 8 łyżek oleju ze śliwki
  • 1 łyżka wosku pszczelego
  • 4 łyżki oleju z dzikiej róży
  • 10 kropli witamina E

Jak zrobić domowy balsam

Wykonanie:

Rozpuść masła i oleje w kąpieli wodnej. Pamiętaj, żeby ich nie zagotować! Gdy delikatnie przestygną, dodaj witaminę E. Jeśli chcesz dodatkowo podkręcić zapach balsamu dodaj kilka kropli naturalnego olejku eterycznego z grejpfruta albo słodkiej pomarańczy. Mimo wszystko organiczny zapach tego balsamu jest tak cudowny, że nie potrzeba dodawać nic więcej. Specyfik najwygodniej przechowywać w słoiku. Wystarczy naprawdę na długo. Przechowuj balsam w suchym i ciemnym miejscu. Witamina E powoduje, że tłuszcze nie jełczeją, pamiętaj jednak, żeby pod żadnym pozorem do balsamu nie dostała się woda!

 

Przygotowując domowe kosmetyki czasem warto podpatrzeć kogoś innego. Dlatego sięgnęliśmy po  propozycję Czarszki na domowy balsam do ust na bazie wosku pszczelego i masła kakaowego .

Składniki:

  • 3 g masła kakaowego
  • 0,5 g wosku pszczelego
  • 2,5 g oleju z malin (my daliśmy olej ze słodkich migdałów)
  • 1 g masła z avocado

Blog o naturalnych kosmetykach Senses Hill

Wykonanie:

Rozpuść oleje w kąpieli wodnej (albo naszym kominku :)) gdy lekko przestygną dodaj olej z pestek malin. Możesz dodać dowolny (naturalny) barwnik albo pół łyżeczki starej pomadki. My dodaliśmy sok z buraka.

Przełóż balsam do płaskiego naczynka z nakrętką albo starego opakowania po pomadce i włóż do lodówki dla szybszego zastygnięcia. W parę chwil masz kolorową szminkę, która nie wysusza ust, lecz wspaniale odżywia, nadając Twoim wargom ładny, kobiecy połysk.

 

 

Napisz nam w komentarzu czy przygotowujesz swoje domowe kosmetyki? Może masz jakieś sprawdzone receptury, które stosujesz od lat? A może przepis pochodzi jeszcze z doświadczeń Twojej babci?

 

 

 

Czekamy na Twoje opinie. Tymczasem życzymy pięknego, regenerującego wieczoru pełnego domowych rytuałów i wspaniałych zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *