Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Rozpoczynając tydzień z naszą serią Eco Wood mamy dla Ciebie garść informacji. We wpisie opowiadamy co składa się na kolekcję tych świec, jakich zapachów możesz się spodziewać oraz z czego wykonane jest wieczko.

 

 

1) Wosk sojowy to w pełni naturalny surowiec, uzyskiwany z oleju sojowego. Olej sojowy wytwarzany jest z części zwanej „kadłubem” soi. Po usunięciu ziarna, olej ekstrahuje się z kadłuba. Powstały produkt traktuje się wodorem, aby nadać mieszance stałą postać. Wosk sojowy nie zawiera pestycydów i nie jest modyfikowany genetycznie (akredytacje laboratoryjne). Wosk sojowy ma jasną, mleczną barwę i przyjemny, pudrowy zapach. Wyjątkowa konsystencja pozwala na uzyskanie szlachetnego efektu świecy.  Po zastygnięciu tworzy idealnie gładką powierzchnię.

Wosk spala się 3x dłużej niż parafina, nie kopci, wydziela jedynie śladowe ilości dwutlenku węgla. Jest bezpieczny w stosowaniu nawet w pobliżu zwierząt, dzieci, kobiet w ciąży i alergików.

Wosk sojowy jest zdrową alternatywą dla parafiny, która jest  pochodną ropy naftowej. Podczas spalania świec dochodzi do emisji szkodliwych substancji, potwierdzają to testy laboratoryjne. Pomyśl, czy chciałbyś odpalić sobie silnik Diesla w trakcie romantycznej kolacji albo kojącego rytuału SPA?…

Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych wpisach – nie barwimy wosku sojowego! Podoba nam się jego organiczna struktura. Dlatego świece Eco Wood cieszą oko swoją naturalną formą.

 

2) Bawełniany knot bez dodatku ołowiu i barwników, naturalnie impregnowany ( bez dodatków parafiny). Specjalnie dobrany knot umożliwia spalanie świecy równym, jasnym płomieniem. Taki efekt tworzy atmosferę harmonii i spokoju. Cóż może być piękniejszego w świecy niż wpatrywanie w jej równy i jasny płomień?

 

3) Zapachy inspirowane naturą. Zapachy mają tę fenomenalną właściwość, że potrafią się wspaniale mieszać, łączyć i tworzyć genialne kompozycje. Czasem jednak warto postawić na jednorodność i klasykę. W serii Eco Wood postawiliśmy na aromaty dobrze znane, przywołujące piękne wspomnienia, kojarzące się z wakacjami i odpoczynkiem, przenoszące do krainy błogości i zapomnienia. Nie ma chyba osoby, która przeszłaby obojętnie wobec zapachu soczystej pomarańczy, śmietankowej wanilii czy tajemniczego wetiwera


4) Szkło prosto z polskiej huty. Do Chin jest zbyt daleko, dlatego stawiamy na polski przemysł. Współpracujemy z polskimi kilkoma hutami. Długoletnie doświadczenie i sprawna obsługa, to gwarancja zadowolenia z zamówienia. Takie kontakty to pewność i niezawodność, a także gwarancja bezpieczeństwa. Zależy nam, byś mógł korzystać ze szkła także po wypaleniu świecy, dlatego nie możemy sobie pozwolić na jego złą jakość.

 

5) Drewniana pokrywka z bukowego drewna to niewątpliwie zdecydowany wyróżnik Eco Wood. Pokrywka, która dzięki specjalnemu wycięciu jest jednocześnie podstawką, to nasz autorski projekt, wykonywany w jednej z dolnośląskich stolarni.

Drewniane wieczko wpasowuje się w naturalny design oraz sprzyja przechowywaniu świecy. Zapach ze świecy się nie utlenia, świeca się nie kurzy.

Hurtownia świec dekoracyjnych

6) Cena. Mamy świadomość, że konkurowanie ceną nie jest najtrafniejszą metodą w marketingu i sprzedaży. Jednak mówimy o cenie z jednego, ważnego powodu – chcemy zbudować w Tobie postawę świadomego klienta. W związku z tym mamy dla Ciebie zadanie – porównaj ceny różnych świec, różnych producentów. Weź pod uwagę podobne gramatury i sposób wykonania. Spójrz jak bardzo różnią się ceną. Jak myślisz, od czego to zależy? Podpowiedź znajdziesz tutaj.

 

7) Różne wielkości. Myśląc o różnych zastosowaniach świec, wprowadziliśmy 4 wielkości w serii Eco Wood. Najmniejszą świecę (65 g) możesz potraktować jako sampler. Ten uroczy maluch pali się przez 25 godzin. To wystarczający czas, aby zdążyć się uzależnić i sięgnąć po następny zapach.

Kolejne dwie wielkości sprawdzą się w przestrzeniach prywatnych oraz biurach, bardziej oficjalnych miejscach. Największy rozmiar Eco Wood to ponad pół kilogramowy (waga samego wosku) pasibrzuch, wspaniała gratka dla świecocholików. Przyjemność z delektowania się palącą świecą na ponad 100 godzin. Sprawdzi się w dużych, otwartych pomieszczeniach.

Producent świec zapachowych w szkle z drewnianymi pokrywakami Senses Hill

Co powiesz na całą kolekcję naszych ECO WOOD? Pomyśl jak wspaniale będą się prezentować w Twoich wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *