Senses Hill – producent świec i wosków zapachowych

Senses Hill mydło naturalne

Marzy Ci się piękne, pachnące, kolorowe i pielęgnujące mydełko? Masz dość sztucznych kostek, które intensywnie wysuszają skórę? Chciałbyś podarować komuś własnoręcznie wykonany prezent? Zapisz się na warsztaty mydlarskie do Agi. Ręcznie wykonane mydła to gwarancja satysfakcji i uśmiechu  🙂

 

 

 

Naturalne mydła stały się trendem, podobnie jak naturalne świece. Jedno i drugie łączy moc naturalnych produktów, staranność wykonania i cierpliwość w oczekiwaniu na efekty (na szczęście w przypadku świec potrzeba jej znacznie mniej).

Od czasu do czasu wyłaniamy się z naszej pracowni, by popracować nad innymi cudami. Tym razem zamarzyły nam się mydła! Dlatego odwiedziłyśmy Jestem zielona  na Targu Naturalnych i Lokalnych Produktów na KontenerArt.

 

 

Agnieszka Zdunek – Jestem zielona!

Aga to kobieta orkiestra-prezeska Fundacji Inspirator, inicjatorska najróżniejszych wydarzeń i projektów w Poznaniu, tak, aby żyło się w nim dobrze, ekologicznie, bez śmieci, zielono. W wolnych chwilach organizuje warsztaty kosmetyki naturalnej (domowe kremy, toniki, octy), wykonywania uroczych świec sojowych oraz warsztaty mydlarskie. Dzięki tym ostatnim spędziłyśmy przyjemne i  aktywne niedzielne popołudnie.

 

Jak wyglądają warsztaty mydlarskie z Jestem zielona?

Jeśli ktoś kiedykolwiek wykonywał ręcznie robione mydła, doskonale wie, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa. Wodorotlenek sodu połączony z wodą staje się bardzo gorący, żrący i niebezpieczny, jednak niezbędny do procesu  zmydlenia tłuszczów. Dlatego pierwsza część warsztatów zawierała garść wiedzy teoretycznej, niezbędnej do bezpiecznego i skutecznego wykonania mydeł. W ramach jednych warsztatów wykonałyśmy trzy rodzaje cudeniek:

🦋 mydło do prania,

🦋 pielęgnujące mydełko na bazie oleju kokosowego oraz masła shea

🦋 super-hiper autorskie mydło z kolorami i pachnącymi dodatkami

 

Każda z nas dostała kartę z recepturami i niezbędne narzędzia oraz rękawiczki ochronne. Aga wytłumaczyła, jak używać kalkulatora do obliczania proporcji przepisów, abyśmy mogły tworzyć swoje własne składy. Potem przystąpiłyśmy do działania. Mieszanie, rozgrzewanie, studzenie i miksowanie, w międzyczasie jeszcze inne alchemiczne czynności. Słowo klucz: ślad budyniowy (to określenie z pewnością zapadnie nam głęboko w pamięć!).  O ile podczas wykonywania kosmetyków można pozwolić sobie na dowolność, produkcja mydeł wymaga skupienia i skrupulatnego przestrzegania proporcji. Tak naprawdę mydła są bardzo nieprzewidywalne i kapryśne. Do końca nie da się przewidzieć efektu. I wiesz co? Właśnie o to chodzi 🙂

 

Efekty

Wyszłyśmy ze szczelnie zabezpieczonymi pakunkami, pełnymi uroczych mydełek. Za trochę ponad miesiąc będziemy miały okazję przekonać się o wspaniałości tych pachnących cudeniek.

 

 

 

Nabrałeś ochoty na własnoręcznie zrobione mydła? Zapisz się na warsztaty do Agi. W międzyczasie możesz dołączyć do grupy Piana Mydlana  i poszukać jeszcze więcej inspiracji i szalonych, kolorowych pomysłów.

 

Wkrótce napiszemy Wam następną recenzję z kolejnych zapachowo-kadzidlanych warsztatów. Czekamy na nie z niecierpliwością!

 

 

 

Do pachnącego przeczytania,

SENSES HILL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *